Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna – na czym polega?

Aborcja farmakologiczna polega na przerwaniu ciąży i wydaleniu zarodka lub płodu z organizmu po przyjęciu środków farmakologicznych, przyjmowanych doustnie.

Jest to łatwy, tani i co najważniejsze bezpieczny sposób na przerwanie niechcianej ciąży.

Aborcja farmakologiczna jest metodą skutecznę w 98% a sam proces użycia zestawu poronnego nie stanowi problemu.

Spis Treści

tabletki poronne - gdzie kupić ?

Połączenie leków

W celu dokonania aborcji farmakologicznej przyjmuje się kombinację dwóch leków Mifepriston , który powoduje niszczenie czyli kosmówki i uszkodzenie zarodka oraz Mizoprostol – lek należący prostaglandyn, wywołujący silne skurcze macicy, umożliwiające wydalenie zarodka z wyściółką macicy.

Jak kupić tabletki poronne?

Mizoprostol nie jest dostępny w Polsce jako lek poronny. Można go kupić na receptę wyłącznie z powodu określonych dolegliwości – choroby stawów lub wrzodów przewodu pokarmowego (żołądka, dwunastnicy).

Jedną drogę zakupu stanowią zakupy online, ze względu na częstość oszust w tym kontekście, zaleca się wybór zaufanych stron, oferujących tego typu tabletki. Kupując je w naszym sklepie masz zagwarantowaną dyskrecję oraz najwyższą jakość produktu o oryginalnym, znanym składzie.

Jak przebiega aborcja farmakologiczna?

Aborcja farmakologiczna może mieć inny przebieg u każdej kobiety. Po przyjęciu Mifepristonu, a następnie Mizoprostolu (około 12 tabletek w odpowiednim odstępie czasu), powinno zacząć się krwawienie, ból i silne skurcze macicy. Objawom może towarzyszyć gorączka, poczucie zimna oraz dreszcze. Takie krwawienie może trwać nawet do 2 tygodni, jego czas zależy od wieku ciąży oraz indywidualnych predyspozycji. Po jakimś czasie krwawienie przechodzi w plamienie, a miesiączka wraca zwykle po kilku tygodniach po udanej aborcji.

Farmakologiczne usunięcie ciąży zakończone sukcesem nie stanowi przeszkody w zaplanowaniu kolejnej ciąży w przyszłości. Warto jednak wykonać badanie USG, by upewnić się, czy żadne komplikacje nie miały miejsca, a macica jest gotowa na przyjęcie kolejnego płodu.

Aborcja farmakologiczna – skutki uboczne

Niekiedy podczas farmakologicznego usunięcia ciąży dochodzi do niepełnego wydalenia zarodka. Wówczas może wystąpić stan zapalny i rozwinąć się infekcja dróg rodnych. Aby mieć pewność, że macica została całkowicie opróżniona, należy wykonać badanie ultrasonograficzne (USG).

Podczas takiego domowego zabiegu może także wystąpić krwotok, wówczas należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Przeciwwskazania do aborcji farmakologicznej

Osoba wykazująca nadwrażliwość na któryś ze składników Mifepristonu i/lub Mizoprostolu oraz cierpiąca na niewydolność wątroby i/lub nerek w dużym stadium nie powinna ich przyjmować. Przeciwwskazaniem do farmakologicznego usunięcia zarodka jest także anemia, brak potwierdzonej ciąży, ciąża pozamaciczna oraz przyjęcie środków psychoaktywnych. Aby wykluczyć ciążę pozamaciczną przed zastosowaniem tabletek powinno się wykonać USG.